topbanner4

kuran-1
mqdefault

 

(Falėnderimi i takon vetėm All-llahut, mėshira dhe shpėtimi (i All-llahut) qofshin mbi atė pas tė cilit s`ka mė Pejgamber, Muhamedin ྎ?)

Transmetohet nga Enesi se Pejgamberi ྎ? ka thėnė: "Tė ulem me njė popull i cili e pėrmend All-llahun prej namazit tė sabahut e deri sa tė lind dielli eshtė mė e dashur pėr mua se sa t`i liroj katėr robėr prej bijėve tė Ismailit dhe tė ulem me njė popull i cili e pėrmend All-llahun prej namazit tė ikindisė e deri sa tė perėndojė dielli ėshtė mė e dashur pėr mua se sa t`i liroj katėr robėr". Transmeton Ebu Davudi hadithi nr:3667. Albani kėtė hadith e ka bėrė tė mirė (Sahih Ebu Davud 2/698)

mburoja_639973319_926813833

 

 

 

 

 

 


 

 

Kurani dhe Shkenca

Falja e Namazit

Kur’ani Online

Hadithe

Bibliotekė

KONTAKTO IMAMIN
Kamber ef Xhemaili

Tel 0176/72540515
Whatsapp ose ne Viber0

 Ndihmo XHAMINE

 

Islamisch Albanische Zentrum Ulm e.V

Ulmer Volksbank eG
Konto: 161158005 BLZ: 63090100

IBAN: DE66630901000161158005

BIC: ULMVDE66XXX

 LIVE TV

  
     MEKKA LIVE


    MEDINA LIVE

eqibla
audionurlogo

Kurani dhe shkenca

  • Formimi i breshėrit, bubullimės dhe rrufesė.
  • Rėndėsia e lėvizjes nė gjumė
  • Shtatėzėnia dhe lindja
carousel jquery by WOWSlider.com v5.4
 

Seite empfehlen


 

 

 

 

Besucherzähler

Gesamt :

Alfacounter  

 

Powered by IAZ-ULM, 2014